Historia

Żłobek Miejski jest jednostką budżetową podlegającą pod Urząd Miasta Gniezna. Został wybudowano w 1956 roku ze Społecznego Funduszu Odbudowy Stolicy był to dar dla mieszkańców Gniezna za pomoc w odbudowie Warszawy. I chociaż w ciągu ponad półwiecza istnienia wygląd zewnętrzny budynku nie uległ zmianie, to żłobek był i jest świadkiem i uczestnikiem wielu przemian społecznych, gospodarczych, administracyjnych i kolejnych reform . W 2004 roku część pomieszczeń została zabrana i przeniesiono tutaj Przedszkole nr 12. W żłobku wiele pokoleń dzieci zostało objętych opieką zdobywało wiedzę i umiejętności stosowne do wieku. Dzisiejsi nasi wychowankowie przebywają w dobrze wyposażonym żłobku jakże różnym od tego sprzed lat. W żłobku zapewniamy profesjonalną opiekę. Dbamy o bezpieczeństwo, prawidłowy i wszechstronny rozwój dziecka. Dla nas każde dziecko jest indywidualnością. To my wraz z rodzicami jesteśmy pierwszymi wychowawcami przyszłych pokoleń- dzieci.

W 2013 roku żłobek zmienił swój zewnętrzny wizerunek. Zostało zmienione pokrycie dachowe oraz została wykonana elewacja

Od 1 września 2016 roku Przedszkole nr 12 zostało przeniesione do nowego budynku i tym samym żłobek odzyskał swoje dawne pomieszczenia. Zaczął się  remont – dofinansowanie otrzymaliśmy  z Programu Maluch. Wsparcie z  Programu Maluch pozwoliło na zakup nowoczesnego sprzętu, wyposażenie sal dziecięcych  w zabawki oraz nowoczesne  materiały dydaktyczne .Nasz plac zabaw zyskał nowe zestawy zabawowe. Remont został zakończony w październiku 2016 roku.

Otwarcie nowych oddziałów nastąpiło 2 listopada 2016 roku i  połączone zostało z jubileuszem 60 –lecia powstania żłobka. W czasie uroczystości Pan Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz w podziękowaniu za długoletnią pracę wręczył medale, które otrzymały Pani Janina Osińska, Pani Krystyna Duras i Pani Zenobia Kosznik. Ponadto byli pracownicy żłobka otrzymali wyróżnienia wraz z  drobnymi upominkami.

 

Dnia 1 września 2018 r. Żłobek Miejski otworzył drugą placówkę na ul. Skorskiego w Gnieźnie. Ze względu na duże zapotrzebowanie zwiększono liczbę dzieci ze 130 do 150. Filia docelowo może przyjąć 50 dzieci, które będą uczęszczać do dwóch oddziałów. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć.